DrRoz 2W piątek dn. 20 października br. tradycyjnie już na dróżkach różańcowych przy Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie odprawiono nabożeństwo różańcowe. W nabożeństwie wzięła udział rekordowa liczba ok. 70-ciu osób, a byli to m.in. Mieszkańcy DPJ (17 osób, w tym 10! na wózkach inwalidzkich), siostry józefitki, pracownicy i liczna grupa wolontariuszy (w tym 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Tuchowie, 10-cio osobowa grupa dzieci z opiekunami ze Świetlicy Kubusie w Tuchowie oraz 8 braci z Wyższego Seminarium Duchownego w Tuchowie).
Modlitwa różańcowa rozpoczęła się w Sanktuarium przed Obliczem Pani Tuchowskiej, której powierzone zostały intencje oraz dziękczynienia za dar wszystkich osób – Aniołów, dzięki którym to wydarzenie stało się możliwe.
Jak w czasie każdej pielgrzymki różańcowej szlak przemierzony był ze śpiewem pieśni Maryjnych. Wraz z wybiciem na sanktuaryjnym zegarze godz. 15.00, maszerując w stronę DPJ grupa Kubusie poprowadziła koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz umilała resztę drogi radosnymi religijnymi piosenkami. A w DPJ czekali na wszystkich pozostali Mieszkańcy oraz wolontariusze z Pleśnej wraz z opiekunką p. D. Wąs.

« 1 z 9 »