Maj-Karwar 011W ramach zadania publicznego realizowanego przez naszą Fundację, a współfinansowanego przez Gminę Tuchów „Jak przygoda to tylko w Tuchowie” słoneczne, wtorkowe popołudnie (30.05. br) spędziliśmy w uroczym zakątku na łonie przyrody.

Kilkunastoosobowa grupa Mieszkańców DPJ pod opieką wolontariuszy, pracowników i sióstr św. Józefa skorzystała z zaproszenia p. Zdzisława Karwata i odwiedziła Jego – jedną z trzech – tuchowską pasiekę.

Na ognisku upieczono zakupioną przez s. dyrektor Pacyfikę kiełbaskę i kaszankę, a gospodarz raczył gości miodem pitnym oraz serwował degustację różnorodnych miodów, w tym także pierzgi. Uczestnicy majówki w plenerze odśpiewali Litanię Loretańską, kilka pieśni maryjnych i …biesiadnych, wysłuchali prelekcji p. Z. Karwata nt historii pszczelarstwa w Tuchowie i kilka wierszy z morałem w wykonaniu Mieszkańca DPJ. Wskazówki zegara i pojedyncze krople deszczu sprawiły, że śpiewając „Czas do domu czas…” opuszczaliśmy pasiekę z zakupionym smacznym i zdrowym miodem!