20150508_161328W dniach 4-9 maja br. w wielu miejscach Powiatu Tarnowskiego realizowany był program Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych – Subregion Tarnowski. W ramach tego projektu dnia 8 maja br. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Karwodrzy odbyło się Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych.

Korzystając z zaproszenia Organizatorów grupa mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni wraz z dyrektorem i opiekunami udała się „do sąsiadów”, czyli do Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, przy którym działają WTZ.

Impreza odbyła się w uroczym plenerze wokół placówki. Już przy bramie wejściowej powitał nas i przyjął pod swoją opiekę przydzielony nam … wódz; bowiem tego dnia wszyscy uczestnicy „przenieśli się” – dzięki zmysłowi organizacyjnemu Gospodarzy – do wioski indiańskiej, w której dowodził Denis Banks. W ok. 300 osobowej grupie uczestników byli przedstawiciele wielu instytucji i dyrektorzy placówek pomocy społecznej z ich podopiecznymi z całego powiatu. Wszyscy mogli delektować się serwowanym poczęstunkiem, podziwiać występy artystyczne, uczestniczyć w zabawach integracyjnych, odwiedzić kiermasz prac terapeutycznych. Do atrakcji należały także obecność policji z oznakowanym samochodem, przybycie tarnowskich żużlowców oraz pokaz miejscowej Straży Pożarnej.

Piękna pogoda, rozległy, świetnie zagospodarowany teren parkowy i dobra organizacja spotkania sprawiły, że mieszkańcy DPJ wracali pełni wspaniałych wrażeń, o których przypominać pewnie będą nabyte w Karwodrzy prace terapeutyczne.

« 1 z 2 »