Wycieczka081Wtorkowe popołudnie poświęciliśmy na wycieczkę do „małych ojczyzn”, czyli do miejscowości, z których pochodzą mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. 13-osobowa grupa mieszkańców, sióstr, opiekunek i wolontariuszy udała się dwoma samochodami: przez Kielanowice, Bistuszową, Uniszową, Tuchów i Jodłówkę Tuchowską.
Dodatkową atrakcję stanowiły przepiękne krajobrazy, jak i „przystanki” m.in. ze świetlicą w Kielanowicach (skąd z różnymi przedstawieniami do DPJ przybywają dzieci i młodzież), z zabytkowym, odrestaurowanym Dworem w Bistuszowej, a przede wszystkim z gościną „Filipówką” w Uniszowej. To tutaj, przy lodach, kawie i herbacie ożyły wspomnienia i powrócił młodzieńczy entuzjazm!

     Tajemnicą pozostaną zapewne myśli towarzyszące spojrzeniu na swoje dawne posesje; nie udało się jednak mieszkańcom ukryć ożywienia, zadowolenia i charakterystycznego poczucia własnej wartości. Tym razem zupełnie okazyjnie, wolontariuszki z Jodłówki Tuchowskiej zostały z honorami odwiezione do domu!

« 1 z 9 »